IA Home
A.net/IA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Wartburg Indoor Select
January 31st-1st 2020 Waverly, Iowa, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Records
Info/Results
History for 2017 Feb 3rd to Feb 4th
Results
News
2020
1
1
2019
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2011
2010
1
1
Media for 2017
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2017 Results - Wartburg Indoor Select
Feb 3rd 2017, 11:19pm
Attending groups
RunnerSpace.com/IA
Invited groups
2017
Wartburg Indoor Select
2017 Results - Wartburg Indoor Select
Published by
ResultsCentral
Feb 3rd 2017, 11:19pm
Varsity - Mens
1.
St Thomas (MN)
191
2.
Wartburg
128.5
3.
Simpson College (IA)
82.5
4.
Central College (IA)
79
5.
Wisconsin-Platteville
76
6.
Dubuque
66
7.
Wisconsin-River Falls
56
Heptathlon - Mens
1.
Wisconsin-River Falls
14314
2.
Wartburg
12161
3.
Wisconsin-Platteville
8983
4.
Central College (IA)
8766
5.
Simpson College (IA)
4424
Varsity - Womens
1.
Wisconsin-La Crosse
398
2.
Wartburg
320
3.
St Thomas (MN)
199
4.
Wisconsin-Platteville
160
5.
Dubuque
128
6.
Winona State
77
7.
Central College (IA)
46
8.
Wisconsin-River Falls
18
9.
Simpson College (IA)
16
Pentathlon - Womens
1.
Wisconsin-Platteville
10145
2.
Wisconsin-La Crosse
5538
3.
Wartburg
5383
4.
Cornell College (IA)
3182
5.
Central College (IA)
2924
Mens Results
Womens Results
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
David Paynotta
6.91a
Wisconsin-River Falls
2.
So
Emmitt Wheatley
7.02a
Simpson College (IA)
3.
Jr
Travis Tupper
7.04a
Simpson College (IA)
4.
Fr
Denison Harrington
7.07a
Wartburg
5.
Fr
David Antoine
7.12a
St Thomas (MN)
6.
Jr
Justin Wimbish
7.15a
Central College (IA)
7.
Fr
Brooks Carroll
7.16a
St Thomas (MN)
8.
Fr
Alex Herzog
7.18a
Wartburg
60 Meter Dash
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Alexies Escotto
7.35a
Wartburg
2.
Fr
Will Daniels
7.36a
Central College (IA)
2.
Fr
Stephon Penberthy
7.36a
Wartburg
4.
Sr
Isaac Frazier
7.44a
Simpson College (IA)
5.
Jr
Ben Cuvelier
7.45a
Wartburg
6.
Jr
Ryan Kruse
7.58a
Central College (IA)
7.
So
Jacob Hirsbrunner
7.59a
Wisconsin-Platteville
8.
Sr
Justin Barnes
7.61a
Wisconsin-River Falls
9.
Fr
Alan Hehr
7.68a
Wisconsin-River Falls
9.
So
Cody Faust
7.68a
Wisconsin-Platteville
11.
Jr
Riley Jacobson
8.02a
Wisconsin-River Falls
12.
Fr
Justin Hill
8.04a
Wisconsin-River Falls
13.
AJ Walsh-Brenizer
8.06a
Unattached
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
Sr
David Paynotta
6.92a
Wisconsin-River Falls
2.
So
Emmitt Wheatley
7.05a
Simpson College (IA)
3.
Jr
Travis Tupper
7.10a
Simpson College (IA)
4.
Fr
Denison Harrington
7.11a
Wartburg
5.
Fr
David Antoine
7.16a
St Thomas (MN)
5.
Fr
Brooks Carroll
7.16a
St Thomas (MN)
7.
Jr
Justin Wimbish
7.17a
Central College (IA)
8.
Fr
Alex Herzog
7.19a
Wartburg
9.
Fr
Colin Duellman
7.20a
St Thomas (MN)
10.
So
Anthony Ekholm
7.21a
St Thomas (MN)
11.
Sr
Tate Tufte
7.25a
Simpson College (IA)
12.
Fr
Ryan Swanson
7.26a
Wisconsin-Platteville
12.
Fr
Janari Glover
7.26a
Wisconsin-River Falls
14.
Sr
Dexter Bass
7.27a
Wartburg
15.
Fr
Luke Bednarkek
7.28a
St Thomas (MN)
16.
Fr
Joe Duehr
7.29a
Wartburg
17.
Fr
Mamoon Koko
7.31a
Wartburg
18.
Sr
Zach Nissen
7.32a
Simpson College (IA)
19.
Fr
Maurice Cushion-Lewis
7.33a
Dubuque
20.
Sr
Michael Witschen
7.34a
St Thomas (MN)
21.
So
Chuck Riley
7.36a
Wartburg
22.
So
Ryan Kind
7.39a
Dubuque
23.
Sr
Jacob Mentzer
7.48a
Dubuque
23.
Jr
Troy Vittetoe
7.48a
Simpson College (IA)
25.
Jr
Tim Rixmann
7.49a
Wisconsin-River Falls
26.
Fr
Neal Valant
7.51a
Dubuque
27.
Fr
Dylan Heetland
7.53a
Central College (IA)
28.
So
Steven Adkins
7.56a
Central College (IA)
29.
Fr
Riley Bendorf
7.59a
Wisconsin-Platteville
30.
Jr
Ryan Richmond
7.60a
Wartburg
31.
Jr
Cal Tauber
7.61a
Wartburg
32.
Fr
Hogan Kernstock
7.63a
Wisconsin-River Falls
33.
Jr
Nicholas Guggemos
7.68a
St Thomas (MN)
34.
Fr
Joseph Makondo
7.69a
Wartburg
35.
Sr
Joe Kotz
7.77a
Central College (IA)
35.
So
James Niemann
7.77a
Wartburg
37.
Fr
Connor Lewin
7.86a
Central College (IA)
38.
Jr
Joe Corzine
7.92a
Simpson College (IA)
39.
Fr
Blaze Barista
7.97a
Dubuque
40.
So
Taylor Smith
8.06a
Central College (IA)
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
David Paynotta
22.22a
Wisconsin-River Falls
2.
So
Emmitt Wheatley
22.33a
Simpson College (IA)
3.
Sr
Justin Anderlik
22.45a
Wartburg
4.
So
Anthony Ekholm
22.71a
St Thomas (MN)
5.
Fr
Denison Harrington
22.74a
Wartburg
6.
Jr
Travis Tupper
22.81a
Simpson College (IA)
7.
Sr
Michael Witschen
23.05a
St Thomas (MN)
8.
Fr
Ryan Neville
23.25a
St Thomas (MN)
9.
Sr
Daniel Sauro
23.26a
St Thomas (MN)
10.
Sr
Drew Schwartz
23.28a
Wartburg
11.
Fr
Colfay Pointer
23.31a
Dubuque
12.
Fr
Joe Duehr
23.35a
Wartburg
13.
Fr
Brooks Carroll
23.47a
St Thomas (MN)
13.
Sr
Tate Tufte
23.47a
Simpson College (IA)
15.
Sr
Greg Stribling
23.53a
Wisconsin-Platteville
16.
Fr
Matthew Hokanson
23.57a
Wisconsin-Platteville
16.
Fr
Colin Duellman
23.57a
St Thomas (MN)
18.
Fr
Alex Herzog
23.61a
Wartburg
19.
Fr
Alex Teig
23.62a
Wartburg
20.
Fr
Connor Lewin
23.65a
Central College (IA)
21.
Jr
Tyler Jensen
23.69a
Wisconsin-River Falls
22.
Jr
Ryan Richmond
23.70a
Wartburg
23.
Fr
Mamoon Koko
23.75a
Wartburg
24.
Fr
Riley Bendorf
23.78a
Wisconsin-Platteville
25.
Jr
Nicholas Guggemos
24.03a
St Thomas (MN)
26.
Sr
Josh Leonard
24.10a
Wisconsin-River Falls
27.
Sr
Dexter Bass
24.13a
Wartburg
28.
So
Chuck Riley
24.16a
Wartburg
28.
Fr
Ryan Swanson
24.16a
Wisconsin-Platteville
30.
Fr
Janari Glover
24.43a
Wisconsin-River Falls
30.
Fr
David Antoine
24.43a
St Thomas (MN)
32.
Fr
Cole Gore
24.52a
Wisconsin-Platteville
33.
Jr
Tim Rixmann
24.61a
Wisconsin-River Falls
34.
So
Alex Thayer
24.73a
Wisconsin-Platteville
35.
Jr
Cal Tauber
24.75a
Wartburg
36.
Fr
Luke Bednarkek
24.79a
St Thomas (MN)
37.
Fr
Hogan Kernstock
24.93a
Wisconsin-River Falls
38.
Jr
Riley Anderson
24.97a
Wartburg
39.
Fr
Tyler Dredge
25.46a
Simpson College (IA)
39.
Fr
Joseph Makondo
25.46a
Wartburg
41.
So
Taylor Smith
26.12a
Central College (IA)
42.
Jr
Joe Corzine
26.16a
Simpson College (IA)
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Justin Anderlik
50.19a
Wartburg
2.
Jr
Chris Mueller
50.87a
St Thomas (MN)
3.
So
Tonie Johnson
50.95a
Wisconsin-Platteville
4.
Sr
Drew Schwartz
51.26a
Wartburg
5.
So
Kirk Wicks
51.33a
Simpson College (IA)
6.
So
Chase Wetterling
51.44a
Simpson College (IA)
7.
Fr
Joshua Prater
51.56a
St Thomas (MN)
8.
Jr
Tyler Jensen
51.67a
Wisconsin-River Falls
9.
Fr
Nick Kennicker
51.79a
Wartburg
10.
Will Coonradt
52.03a
Unattached
11.
Jr
Blake Morgan
52.11a
Central College (IA)
12.
So
Mohamed Malim
52.18a
St Thomas (MN)
13.
Fr
Phillip Carey
52.28a
Central College (IA)
14.
Fr
Alex Teig
52.33a
Wartburg
14.
So
Blake DeMunck
52.33a
Wisconsin-Platteville
16.
Sr
Matt Pearson
52.42a
Simpson College (IA)
17.
Sr
Ryan Queenan
52.48a
St Thomas (MN)
18.
So
James Skidmore
52.60a
St Thomas (MN)
19.
Jr
Dillon DeMott
52.64a
Wartburg
20.
So
Caleb Jennings
53.06a
Central College (IA)
21.
Fr
Easton Cook
53.19a
Dubuque
22.
So
Ben Gifford
53.31a
St Thomas (MN)
23.
Jr
Nick Thibault
53.46a
Wartburg
24.
So
Steven Adkins
54.14a
Central College (IA)
25.
So
Alex Thayer
54.47a
Wisconsin-Platteville
26.
So
Kaleb Noel
54.87a
Wartburg
27.
Jr
Jake Kagemann
54.89a
Wartburg
28.
So
Kijuan Posley
55.25a
Central College (IA)
29.
So
James Niemann
55.26a
Wartburg
30.
Jr
Riley Anderson
55.64a
Wartburg
31.
Fr
Matthew Vannatta
57.61a
Central College (IA)
32.
So
Joshua Kiskamp
1:03.30a
Central College (IA)
600 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Jordan Coughenour
1:24.51a
Simpson College (IA)
2.
So
Kyle Buechner
1:24.73a
Wisconsin-Platteville
3.
So
Adam Kasper
1:25.21a
Wisconsin-River Falls
4.
So
Chase Graff
1:28.15a
St Thomas (MN)
5.
Fr
Joseph Koegel
1:29.91a
St Thomas (MN)
6.
Fr
Jonah Schoenfelder
1:31.88a
St Thomas (MN)
7.
Jr
Nick Hoftender
1:32.99a
Wartburg
8.
So
Braxton Addoh
1:36.00a
Wartburg
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Zach Lee
1:57.48a
Wisconsin-Platteville
2.
Jr
Mark Fairley
1:58.12a
Central College (IA)
3.
Jr
Cody Snider
1:58.39a
Wartburg
4.
So
Sam McMichael
1:58.72a
Wartburg
5.
So
Jon Specht
1:58.94a
Central College (IA)
6.
Fr
Colfay Pointer
1:59.47a
Dubuque
7.
So
Kyle Pape
1:59.57a
Central College (IA)
8.
Fr
Collin Kiley
1:59.86a
St Thomas (MN)
9.
Jr
Taylor Donner
2:00.33a
Central College (IA)
10.
Fr
John Crew
2:00.91a
Wartburg
11.
So
Samuel Karlson
2:01.62a
St Thomas (MN)
12.
Sr
Colton Schnetzer
2:01.98a
Wartburg
13.
Sr
Ryan Trapp
2:02.71a
St Thomas (MN)
14.
So
Bailey LaChance
2:03.54a
St Thomas (MN)
15.
Fr
Preston Kizer
2:04.25a
Central College (IA)
16.
Jr
Benjamin Nemec
2:04.48a
Wisconsin-Platteville
17.
Jr
Tyler Miller
2:04.99a
Dubuque
18.
Fr
Levi Lefebure
2:05.54a
Simpson College (IA)
19.
Fr
Tavian Rumple
2:06.19a
Dubuque
20.
So
Parker Hill
2:06.83a
Central College (IA)
21.
Fr
Jack Erickson
2:07.40a
Dubuque
22.
Jr
Kyle Hovey
2:07.64a
Simpson College (IA)
23.
Fr
Nick Cooper
2:08.11a
Central College (IA)
24.
Jr
Ian Mckenzie
2:08.35a
Simpson College (IA)
25.
Jr
Mark Schmitz
2:09.07a
Wisconsin-Platteville
26.
Fr
Ryan Strauss
2:09.34a
Central College (IA)
27.
Jr
Tanner Rathje
2:12.24a
Central College (IA)
28.
Fr
Brandon Sindt
2:13.18a
Dubuque
29.
Jr
Nick Kibby
2:15.54a
Simpson College (IA)
30.
Fr
Benjiman Smith
2:26.79a
Dubuque
1000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Charlie Jones
2:34.62a
St Thomas (MN)
2.
Fr
Karl Wachter
2:35.09a
St Thomas (MN)
3.
So
Hunter Klose
2:35.26a
Dubuque
4.
Sr
Grant Suttie
2:38.02a
St Thomas (MN)
5.
Fr
Caleb Anderson
2:42.53a
Wisconsin-Platteville
6.
Jr
Duncan Dahl
3:05.45a
St Thomas (MN)
7.
Sr
Christopher Peterson
3:20.57a
St Thomas (MN)
1000 Meters
Heptathlon
- Finals
x
1.
So
Jacob Hirsbrunner
2:45.94a
Wisconsin-Platteville
2.
Jr
Ben Cuvelier
2:50.94a
Wartburg
3.
So
Cody Faust
2:53.07a
Wisconsin-Platteville
4.
Fr
Stephon Penberthy
3:01.26a
Wartburg
5.
Fr
Will Daniels
3:01.30a
Central College (IA)
6.
Jr
Riley Jacobson
3:03.42a
Wisconsin-River Falls
7.
Sr
Justin Barnes
3:08.53a
Wisconsin-River Falls
8.
Sr
Isaac Frazier
3:09.07a
Simpson College (IA)
9.
Fr
Alan Hehr
3:11.55a
Wisconsin-River Falls
10.
Jr
Ryan Kruse
3:11.95a
Central College (IA)
11.
Jr
Alexies Escotto
3:14.84a
Wartburg
12.
AJ Walsh-Brenizer
3:30.38a
Unattached
13.
Fr
Justin Hill
3:37.87a
Wisconsin-River Falls
1 Mile
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Alec Bass
4:14.56a
Dubuque
2.
Sr
Bennet Moser
4:19.81a
Wartburg
3.
So
Logan Steinhoff
4:24.14a
Wisconsin-Platteville
4.
So
Jon Specht
4:25.46a
Central College (IA)
5.
Sr
Isaac Steffensmeier
4:27.99a
Central College (IA)
6.
Jr
Ian Mckenzie
4:30.07a
Simpson College (IA)
7.
Jr
TJ Pitcock
4:31.80a
Wisconsin-Platteville
8.
Sr
Cole Shurbert-Hetzel
4:32.96a
Wisconsin-Platteville
9.
Jr
Tanner Rathje
4:33.14a
Central College (IA)
10.
Jr
Ryan Garrett
4:34.44a
St Thomas (MN)
11.
Jr
Mitchell Muffler
4:34.66a
Wisconsin-Platteville
12.
Jr
Adam Berkowitz
4:35.98a
St Thomas (MN)
13.
So
Zach Klokow
4:36.26a
Wisconsin-Platteville
14.
Jr
Eli Kaczinski
4:36.79a
Wartburg
15.
Jr
Mitchell Frager
4:37.32a
Wisconsin-Platteville
16.
So
Daniel Mahota
4:37.89a
St Thomas (MN)
17.
Fr
Devin Johnson
4:37.93a
Wisconsin-Platteville
18.
So
Nolan Wallenkamp
4:37.95a
Wisconsin-Platteville
19.
Jr
Aaron O'Leary
4:38.62a
Wartburg
20.
Fr
Alex Clark
4:40.95a
Wisconsin-Platteville
21.
Fr
Conor Sapp
4:41.54a
Wartburg
22.
Sr
Kailas Kokare
4:41.97a
Wartburg
23.
Fr
Nick Cooper
4:42.87a
Central College (IA)
24.
Jr
Isaac Schuetz
4:44.48a
Wisconsin-Platteville
25.
Sr
Zach Wells
4:46.86a
Wartburg
26.
So
Sean Seichter
4:49.90a
Wisconsin-River Falls
27.
Jr
Mitch Black
4:49.98a
Wartburg
28.
Sr
Matthew Smith
4:51.64a
Wisconsin-Platteville
29.
So
Nicholas Dolan
4:53.37a
Dubuque
30.
Fr
Josh Paulson
4:53.90a
Simpson College (IA)
31.
Jr
Joel Avila
5:17.84a
Dubuque
32.
So
Kyle Schelling
5:40.19a
Central College (IA)
3000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Jerry Frawley
8:48.33a
Wartburg
2.
Sr
Austin Knowlton
8:48.46a
St Thomas (MN)
3.
Sr
Adam Brandt
8:53.71a
St Thomas (MN)
4.
Sr
Isaac Steffensmeier
8:56.04a
Central College (IA)
5.
Fr
Caleb Appleton
8:59.84a
Wartburg
6.
Sr
Lee Scott
9:01.76a
Wartburg
7.
Sr
Trevor Smith
9:02.10a
St Thomas (MN)
8.
So
Parker Rosenau
9:04.62a
St Thomas (MN)
9.
Sr
Mike Ryan
9:07.49a
St Thomas (MN)
10.
So
Allen-Michael Burback
9:07.52a
St Thomas (MN)
11.
So
Braydon Johnson
9:16.45a
Wisconsin-River Falls
12.
So
Trey Thompson
9:21.85a
Simpson College (IA)
13.
Sr
Kyle Read
9:26.15a
Wartburg
14.
Fr
Spencer Urick
9:27.32a
St Thomas (MN)
15.
Fr
Jonathan Facio
9:31.40a
Simpson College (IA)
16.
Fr
Dalton Moore
9:35.19a
Dubuque
17.
So
Logan Egeland
9:37.68a
Simpson College (IA)
18.
So
Jordan Toomey
9:37.95a
Central College (IA)
19.
So
Drew Roen
9:43.83a
Simpson College (IA)
20.
Fr
Bryant Seuferer
9:49.67a
Central College (IA)
21.
Jr
Joel Toppin
9:50.14a
Wartburg
22.
Fr
Austin Pfiffner
9:51.63a
Central College (IA)
23.
So
Colin Thomson
9:57.33a
Central College (IA)
24.
Fr
Daniel Sunvold
10:06.10a
Central College (IA)
25.
Fr
Jon Fuentes
10:19.61a
Wartburg
26.
So
Karl Jaeschke
10:38.99a
Wartburg
27.
So
Kyle Schelling
11:37.42a
Central College (IA)
60m Hurdles
- 42"
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Charlie Gifford
8.44a
Wisconsin-Platteville
2.
Sr
Josh Leonard
8.56a
Wisconsin-River Falls
3.
Fr
Austin Coates
8.78a
St Thomas (MN)
4.
Jr
Reese Iversen
8.86a
Central College (IA)
5.
Jr
Duncan Dahl
8.99a
St Thomas (MN)
6.
So
James Niemann
9.02a
Wartburg
6.
Fr
Austin Greenwalt
9.02a
Simpson College (IA)
Fr
Matthew Hokanson
DQ
Wisconsin-Platteville
60m Hurdles
- 42"
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Ben Cuvelier
8.68a
Wartburg
2.
Sr
Isaac Frazier
8.72a
Simpson College (IA)
3.
Fr
Will Daniels
8.95a
Central College (IA)
4.
Fr
Stephon Penberthy
9.26a
Wartburg
5.
Jr
Alexies Escotto
9.34a
Wartburg
6.
Fr
Alan Hehr
9.38a
Wisconsin-River Falls
7.
So
Jacob Hirsbrunner
9.39a
Wisconsin-Platteville
8.
Jr
Ryan Kruse
9.48a
Central College (IA)
9.
So
Cody Faust
9.58a
Wisconsin-Platteville
10.
Sr
Justin Barnes
9.83a
Wisconsin-River Falls
11.
Jr
Riley Jacobson
9.89a
Wisconsin-River Falls
12.
AJ Walsh-Brenizer
10.62a
Unattached
13.
Fr
Justin Hill
11.48a
Wisconsin-River Falls
60m Hurdles
- 42"
Varsity
- Prelims
x
1.
Fr
Charlie Gifford
8.67a
Wisconsin-Platteville
2.
Jr
Reese Iversen
8.78a
Central College (IA)
3.
Sr
Josh Leonard
8.82a
Wisconsin-River Falls
4.
Fr
Matthew Hokanson
8.86a
Wisconsin-Platteville
5.
Fr
Austin Coates
8.92a
St Thomas (MN)
6.
Jr
Duncan Dahl
9.04a
St Thomas (MN)
7.
Fr
Austin Greenwalt
9.12a
Simpson College (IA)
8.
So
James Niemann
9.16a
Wartburg
9.
Fr
Cole Gore
9.18a
Wisconsin-Platteville
10.
Fr
Nick Kennicker
9.19a
Wartburg
11.
Jr
Preston Huddleston
9.47a
St Thomas (MN)
12.
Fr
Jonah Schoenfelder
9.93a
St Thomas (MN)
13.
Jr
Ryan Richmond
10.29a
Wartburg
Fr
Sam Adeniyi
DQ
Simpson College (IA)
Jr
Hunter Pollpeter
DNF
Central College (IA)
4x200 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
1:32.23a
Simpson College (IA)
2.
Relay Team
1:34.35a
Wartburg
3.
Relay Team
1:34.99a
Dubuque
4.
Relay Team
1:37.66a
Simpson College (IA)
5.
Relay Team
1:39.13a
Central College (IA)
Relay Team
DQ
St Thomas (MN)
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
3:23.44a
Wartburg
2.
Relay Team
3:23.95a
St Thomas (MN)
3.
Relay Team
3:24.20a
Simpson College (IA)
4.
Relay Team
3:27.77a
Wartburg
5.
Relay Team
3:31.22a
St Thomas (MN)
6.
Relay Team
3:31.33a
St Thomas (MN)
7.
Relay Team
3:33.31a
Central College (IA)
8.
Relay Team
3:33.69a
Dubuque
9.
Relay Team
3:35.49a
Simpson College (IA)
10.
Relay Team
3:38.25a
Wisconsin-River Falls
11.
Relay Team
3:40.13a
Wartburg
12.
Relay Team
3:41.38a
Wisconsin-Platteville
13.
Relay Team
3:41.71a
Dubuque
14.
Relay Team
3:42.09a
Central College (IA)
15.
Relay Team
3:46.29a
Central College (IA)
16.
Relay Team
3:47.03a
Wartburg
Relay Team
DQ
Wisconsin-Platteville
DMR 1200-400-800-1600m
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
10:15.44a
Wartburg
2.
Relay Team
10:21.38a
Central College (IA)
3.
Relay Team
11:33.14a
Simpson College (IA)
Shot Put
- 16lb
Varsity
- Finals
x
1.
So
Blaze Murfin
15.89m
Dubuque
2.
Sr
Kyle Whaley
15.82m
Wisconsin-Platteville
3.
Sr
Craig Murtha
15.02m
St Thomas (MN)
4.
So
Nathan Fitzgerald
14.88m
Central College (IA)
5.
Sr
Ronald Brown
14.54m
Dubuque
6.
Jr
Dakota Moore
14.25m
Wartburg
7.
Jr
Scott Taylor
13.60m
Dubuque
8.
Fr
Josh Mathis
13.41m
Dubuque
9.
Jr
Dylan Draeger
13.09m
Dubuque
10.
Sr
Adam Jandt
12.98m
Wisconsin-Platteville
11.
Fr
Austin Feyen
12.82m
Dubuque
12.
So
Patrick Norem
12.76m
Central College (IA)
13.
So
Eric Holst
12.57m
St Thomas (MN)
14.
Fr
Tanner Bird
12.39m
Central College (IA)
15.
So
Jackson Kelley
12.28m
Simpson College (IA)
16.
Sr
Taylor Eldred
12.25m
Wisconsin-River Falls
17.
Sr
Benji McRoberts
11.96m
Wisconsin-River Falls
18.
Jr
Matt Van Metre
11.38m
Simpson College (IA)
19.
Fr
Cole Eastlick
11.31m
Wisconsin-Platteville
19.
Sr
Mason Simon-Ressler
11.31m
Wartburg
21.
Fr
Logan King
10.99m
Simpson College (IA)
21.
Jr
Braden Meints
10.99m
Simpson College (IA)
23.
Jr
Preston Huddleston
10.93m
St Thomas (MN)
24.
Fr
Alexander Walechka
10.67m
Wisconsin-Platteville
25.
Fr
Caleb Striegel
10.59m
Simpson College (IA)
26.
So
Joseph Peck
10.43m
Simpson College (IA)
27.
So
Andrew Freeman
10.14m
Wisconsin-Platteville
28.
Fr
Connor Warrick
9.77m
Simpson College (IA)
Jr
Sam Heimer
FOUL
Wartburg
So
Andrew Catterton
FOUL
St Thomas (MN)
Shot Put
- 16lb
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Ryan Kruse
12.87m
Central College (IA)
2.
Jr
Ben Cuvelier
11.68m
Wartburg
3.
AJ Walsh-Brenizer
11.29m
Unattached
4.
Sr
Isaac Frazier
11.12m
Simpson College (IA)
5.
So
Jacob Hirsbrunner
10.99m
Wisconsin-Platteville
6.
Sr
Justin Barnes
10.55m
Wisconsin-River Falls
7.
Jr
Alexies Escotto
9.91m
Wartburg
8.
So
Cody Faust
9.90m
Wisconsin-Platteville
9.
Fr
Will Daniels
9.27m
Central College (IA)
10.
Fr
Stephon Penberthy
9.21m
Wartburg
11.
Jr
Riley Jacobson
8.71m
Wisconsin-River Falls
12.
Fr
Alan Hehr
8.44m
Wisconsin-River Falls
13.
Fr
Justin Hill
8.10m
Wisconsin-River Falls
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Logan Mulford
2.07m
Central College (IA)
2.
So
Nathan Keck
2.02m
Wartburg
3.
Fr
Noah Steiner
1.97m
Wisconsin-Platteville
4.
Fr
Isaiah Strong
1.87m
Simpson College (IA)
5.
Jr
Reese Iversen
1.87m
Central College (IA)
6.
Fr
Sam Adeniyi
1.87m
Simpson College (IA)
7.
Fr
David Johnson
1.82m
Dubuque
7.
So
Conor White
1.82m
St Thomas (MN)
7.
Fr
Devante Pearson
1.82m
Wartburg
10.
Brant Wade
1.77m
Unattached
11.
Fr
Jacob Rentz
1.77m
Dubuque
11.
Jr
Duncan Dahl
1.72m
St Thomas (MN)
Fr
Josh Dietrich
NH
Simpson College (IA)
So
Kortez Pickett
NH
Dubuque
High Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
Fr
Will Daniels
2.00m
Central College (IA)
2.
Sr
Justin Barnes
1.88m
Wisconsin-River Falls
2.
Sr
Isaac Frazier
1.88m
Simpson College (IA)
2.
So
Jacob Hirsbrunner
1.88m
Wisconsin-Platteville
5.
Jr
Ryan Kruse
1.85m
Central College (IA)
5.
Fr
Alan Hehr
1.85m
Wisconsin-River Falls
7.
So
Cody Faust
1.76m
Wisconsin-Platteville
7.
Fr
Stephon Penberthy
1.76m
Wartburg
9.
Jr
Ben Cuvelier
1.70m
Wartburg
10.
Fr
Justin Hill
1.61m
Wisconsin-River Falls
11.
Jr
Riley Jacobson
1.55m
Wisconsin-River Falls
11.
AJ Walsh-Brenizer
1.55m
Unattached
13.
Jr
Alexies Escotto
1.43m
Wartburg
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Colton Sorensen
4.46m
Wisconsin-River Falls
2.
Fr
Samuel Bornitzke
4.31m
Wisconsin-Platteville
3.
Sr
Evan Keil
4.31m
St Thomas (MN)
4.
So
Lucas Cronin
4.31m
St Thomas (MN)
5.
Fr
Michael Bury
4.31m
St Thomas (MN)
6.
So
Josh Miller
4.31m
Wisconsin-Platteville
7.
So
Greg Vogt
4.01m
Wisconsin-Platteville
8.
Jr
Preston Huddleston
4.01m
St Thomas (MN)
9.
Fr
Evan Pankow
3.71m
Wisconsin-River Falls
10.
Fr
Brit Nelson
3.56m
Wartburg
Fr
Matthew Bruss
NH
Wisconsin-Platteville
Fr
Aiden Ritzenthaler
NH
St Thomas (MN)
Sr
Matthew Dwyer
NH
Wisconsin-Platteville
Pole Vault
Heptathlon
- Finals
x
1.
AJ Walsh-Brenizer
4.25m
Unattached
2.
So
Jacob Hirsbrunner
4.05m
Wisconsin-Platteville
3.
So
Cody Faust
3.75m
Wisconsin-Platteville
4.
Jr
Ryan Kruse
3.55m
Central College (IA)
5.
Fr
Alan Hehr
3.45m
Wisconsin-River Falls
6.
Fr
Justin Hill
3.35m
Wisconsin-River Falls
6.
Jr
Riley Jacobson
3.35m
Wisconsin-River Falls
6.
Jr
Alexies Escotto
3.35m
Wartburg
6.
Sr
Justin Barnes
3.35m
Wisconsin-River Falls
10.
Fr
Will Daniels
3.25m
Central College (IA)
11.
Sr
Isaac Frazier
3.15m
Simpson College (IA)
12.
Jr
Ben Cuvelier
3.05m
Wartburg
13.
Fr
Stephon Penberthy
2.85m
Wartburg
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Michael Witschen
6.99m
St Thomas (MN)
2.
So
Nicholas Spann
6.93m
St Thomas (MN)
3.
Sr
Evan Cross
6.90m
St Thomas (MN)
4.
Jr
Justin Wimbish
6.68m
Central College (IA)
5.
So
Conor White
6.64m
St Thomas (MN)
6.
Fr
Joshua Prater
6.62m
St Thomas (MN)
7.
Fr
Maurice Cushion-Lewis
6.60m
Dubuque
8.
Jr
Preston Huddleston
6.53m
St Thomas (MN)
9.
So
Kortez Pickett
6.30m
Dubuque
10.
Fr
Trey Jennings
6.24m
Dubuque
11.
Fr
Neal Valant
6.23m
Dubuque
12.
Jr
Tim Rixmann
6.20m
Wisconsin-River Falls
13.
Fr
Austin Greenwalt
6.19m
Simpson College (IA)
14.
Jr
Nicholas Guggemos
6.10m
St Thomas (MN)
15.
Fr
Samuel Gakeler
5.98m
Wisconsin-River Falls
16.
Sr
Thomas Gorrilla
5.91m
St Thomas (MN)
17.
Jr
Reese Iversen
5.88m
Central College (IA)
18.
So
Kyle Bradham
5.86m
Wisconsin-Platteville
19.
Fr
Bill Lichliter
5.79m
St Thomas (MN)
20.
Fr
Blaze Barista
5.68m
Dubuque
21.
Fr
Jordon Woods
5.59m
Central College (IA)
22.
Jr
Duncan Dahl
5.57m
St Thomas (MN)
23.
Fr
Giles Grows
5.56m
Wisconsin-Platteville
24.
Brant Wade
5.55m
Unattached
25.
Fr
Brian Rew
5.38m
Simpson College (IA)
26.
Jr
Elliot Jaye
5.32m
St Thomas (MN)
Fr
Jacob Heitter
FOUL
Dubuque
Jr
Travis Tupper
FOUL
Simpson College (IA)
Fr
Drew Stanioch
FOUL
Wisconsin-Platteville
Long Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
So
Jacob Hirsbrunner
6.35m
Wisconsin-Platteville
2.
Sr
Isaac Frazier
6.32m
Simpson College (IA)
3.
So
Cody Faust
6.26m
Wisconsin-Platteville
4.
Fr
Will Daniels
6.22m
Central College (IA)
5.
Jr
Ryan Kruse
5.97m
Central College (IA)
6.
Jr
Ben Cuvelier
5.95m
Wartburg
7.
Fr
Stephon Penberthy
5.84m
Wartburg
8.
Jr
Alexies Escotto
5.82m
Wartburg
9.
Sr
Justin Barnes
5.76m
Wisconsin-River Falls
10.
Fr
Alan Hehr
5.49m
Wisconsin-River Falls
11.
Jr
Riley Jacobson
5.35m
Wisconsin-River Falls
12.
Fr
Justin Hill
5.33m
Wisconsin-River Falls
13.
AJ Walsh-Brenizer
5.08m
Unattached
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
So
Nicholas Spann
14.04m
St Thomas (MN)
2.
Sr
Evan Cross
13.37m
St Thomas (MN)
3.
So
Nathan Keck
13.09m
Wartburg
4.
Fr
Trey Jennings
13.08m
Dubuque
5.
Fr
Joshua Prater
12.97m
St Thomas (MN)
6.
So
Conor White
12.73m
St Thomas (MN)
7.
Fr
Devante Pearson
12.44m
Wartburg
8.
Jr
Tim Rixmann
12.37m
Wisconsin-River Falls
9.
Fr
Samuel Gakeler
12.24m
Wisconsin-River Falls
10.
So
Ahymad Lee
11.81m
Wartburg
11.
Fr
Bill Lichliter
11.64m
St Thomas (MN)
12.
Jr
Preston Huddleston
11.62m
St Thomas (MN)
13.
Sr
Joe Kotz
11.61m
Central College (IA)
14.
Fr
Jordon Woods
11.30m
Central College (IA)
Weight Throw
- 35lb
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Taylor Eldred
17.55m
Wisconsin-River Falls
2.
Sr
Ronald Brown
16.89m
Dubuque
3.
So
Blaze Murfin
16.20m
Dubuque
4.
So
Michael Firkins
15.79m
Central College (IA)
5.
So
Eric Holst
15.44m
St Thomas (MN)
6.
Jr
Dakota Moore
15.04m
Wartburg
7.
Sr
Mark Senst
14.79m
Wisconsin-Platteville
8.
So
John Gregory
14.71m
Dubuque
9.
Fr
Austin Feyen
14.46m
Dubuque
10.
Jr
Sam Heimer
14.16m
Wartburg
11.
Sr
Adam Jandt
13.72m
Wisconsin-Platteville
12.
Fr
Alexander Walechka
13.64m
Wisconsin-Platteville
13.
Sr
Craig Murtha
13.44m
St Thomas (MN)
14.
Jr
Scott Taylor
13.42m
Dubuque
15.
So
Nathan Fitzgerald
13.31m
Central College (IA)
16.
Jr
Braden Meints
12.87m
Simpson College (IA)
17.
Fr
Cooper Puls
12.51m
Central College (IA)
18.
So
Andrew Freeman
12.34m
Wisconsin-Platteville
19.
Fr
Cole Eastlick
12.25m
Wisconsin-Platteville
20.
Sr
Jordan Sanders
12.21m
Central College (IA)
21.
Fr
Tanner Bird
11.37m
Central College (IA)
22.
Jr
Matt Van Metre
11.21m
Simpson College (IA)
23.
Sr
Benji McRoberts
11.09m
Wisconsin-River Falls
24.
Jr
Drew Jensen
10.25m
Simpson College (IA)
25.
So
Andrew Catterton
10.20m
St Thomas (MN)
26.
Fr
Caleb Striegel
9.98m
Simpson College (IA)
27.
Fr
Logan King
8.73m
Simpson College (IA)
So
Joseph Peck
FOUL
Simpson College (IA)
Heptathlon Score
Heptathlon
- Finals
x
1.
So
Jacob Hirsbrunner
4691
Wisconsin-Platteville
2.
Fr
Will Daniels
4466
Central College (IA)
3.
Sr
Isaac Frazier
4418
Simpson College (IA)
4.
Jr
Ben Cuvelier
4379
Wartburg
5.
Jr
Ryan Kruse
4288
Central College (IA)
6.
So
Cody Faust
4279
Wisconsin-Platteville
7.
Sr
Justin Barnes
4029
Wisconsin-River Falls
8.
Fr
Stephon Penberthy
4005
Wartburg
9.
Fr
Alan Hehr
3886
Wisconsin-River Falls
10.
Jr
Alexies Escotto
3771
Wartburg
11.
Jr
Riley Jacobson
3476
Wisconsin-River Falls
12.
AJ Walsh-Brenizer
3445
Unattached
13.
Fr
Justin Hill
2921
Wisconsin-River Falls
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Becca Cherry
7.82a
Wartburg
1.
Sr
Becca Cherry
7.82a
Wartburg
2.
Fr
Taylor Juresh
7.98a
Winona State
2.
Fr
Taylor Juresh
7.98a
Winona State
3.
Sr
Courtney Purcell
8.03a
Wisconsin-La Crosse
3.
Sr
Courtney Purcell
8.03a
Wisconsin-La Crosse
4.
So
Teylor Jones
8.04a
Wartburg
4.
So
Teylor Jones
8.04a
Wartburg
5.
Sr
Maggie Slatter
8.06a
Wisconsin-La Crosse
5.
Sr
Maggie Slatter
8.06a
Wisconsin-La Crosse
5.
So
Elizabeth Harlos
8.06a
Wisconsin-La Crosse
5.
So
Elizabeth Harlos
8.06a
Wisconsin-La Crosse
7.
Fr
Brittany Jaeger
8.12a
Wisconsin-La Crosse
7.
Fr
Brittany Jaeger
8.12a
Wisconsin-La Crosse
8.
Fr
Alison Beeman
8.13a
Dubuque
8.
Fr
Alison Beeman
8.13a
Dubuque
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
Sr
Becca Cherry
7.88a
Wartburg
1.
Sr
Becca Cherry
7.88a
Wartburg
2.
Fr
Taylor Juresh
7.95a
Winona State
2.
Fr
Taylor Juresh
7.95a
Winona State
3.
Sr
Courtney Purcell
7.97a
Wisconsin-La Crosse
3.
Sr
Courtney Purcell
7.97a
Wisconsin-La Crosse
4.
So
Elizabeth Harlos
8.02a
Wisconsin-La Crosse
4.
So
Elizabeth Harlos
8.02a
Wisconsin-La Crosse
5.
So
Teylor Jones
8.05a
Wartburg
5.
So
Teylor Jones
8.05a
Wartburg
6.
Fr
Brittany Jaeger
8.07a
Wisconsin-La Crosse
6.
Fr
Brittany Jaeger
8.07a
Wisconsin-La Crosse
7.
Sr
Maggie Slatter
8.08a
Wisconsin-La Crosse
7.
Sr
Maggie Slatter
8.08a
Wisconsin-La Crosse
7.
Fr
Alison Beeman
8.08a
Dubuque
7.
Fr
Alison Beeman
8.08a
Dubuque
9.
So
Hope Heitman
8.10a
Central College (IA)
9.
So
Hope Heitman
8.10a
Central College (IA)
10.
Sr
Tessa Helmle
8.11a
Wartburg
10.
Sr
Tessa Helmle
8.11a
Wartburg
11.
Jr
Kate Patton
8.12a
Central College (IA)
11.
Jr
Kate Patton
8.12a
Central College (IA)
12.
Sr
Elizabeth May
8.14a
Wisconsin-La Crosse
12.
Sr
Elizabeth May
8.14a
Wisconsin-La Crosse
13.
Sr
Grace Curran
8.23a
Wisconsin-River Falls
13.
Sr
Grace Curran
8.23a
Wisconsin-River Falls
13.
Sr
Amanda Zbilski
8.23a
Dubuque
13.
Sr
Amanda Zbilski
8.23a
Dubuque
15.
Fr
Alyssa Skrove
8.24a
Dubuque
15.
Fr
Alyssa Skrove
8.24a
Dubuque
16.
Fr
Sydney Emmerich
8.26a
Wisconsin-La Crosse
16.
Fr
Sydney Emmerich
8.26a
Wisconsin-La Crosse
17.
So
Candace Enis
8.28a
Dubuque
17.
So
Candace Enis
8.28a
Dubuque
18.
Fr
Anna Smith
8.30a
St Thomas (MN)
18.
Fr
Anna Smith
8.30a
St Thomas (MN)
19.
Fr
Tierra Hildebrandt
8.32a
Dubuque
19.
Fr
Tierra Hildebrandt
8.32a
Dubuque
20.
Jr
Markel Mommsen
8.33a
Wartburg
20.
Jr
Markel Mommsen
8.33a
Wartburg
21.
So
Olivia McAtee
8.35a
Wartburg
21.
So
Olivia McAtee
8.35a
Wartburg
22.
Fr
Steph Kretlow
8.37a
St Thomas (MN)
22.
Fr
Steph Kretlow
8.37a
St Thomas (MN)
23.
Jr
Katie Murray
8.40a
St Thomas (MN)
23.
Jr
Katie Murray
8.40a
St Thomas (MN)
24.
Sr
Jessica Brimeyer
8.41a
Wartburg
24.
Sr
Jessica Brimeyer
8.41a
Wartburg
24.
Fr
Skylar Miller-Baker
8.41a
Wartburg
24.
Fr
Skylar Miller-Baker
8.41a
Wartburg
26.
So
Katelyn Marciniak
8.44a
St Thomas (MN)
26.
So
Katelyn Marciniak
8.44a
St Thomas (MN)
27.
So
Jalia Anderson
8.49a
St Thomas (MN)
27.
So
Jalia Anderson
8.49a
St Thomas (MN)
28.
Fr
Monet Lewis
8.53a
Dubuque
28.
Fr
Monet Lewis
8.53a
Dubuque
29.
Jr
Makenzie Thorson
8.56a
Wartburg
29.
Jr
Makenzie Thorson
8.56a
Wartburg
29.
So
Aleyha Slatter
8.56a
Dubuque
29.
So
Aleyha Slatter
8.56a
Dubuque
29.
Fr
Kisa Scott
8.56a
Wartburg
29.
Fr
Kisa Scott
8.56a
Wartburg
32.
Fr
Anna Achter
8.62a
Wartburg
32.
Fr
Anna Achter
8.62a
Wartburg
33.
Fr
Jenna Heimark
8.72a
Dubuque
33.
Fr
Jenna Heimark
8.72a
Dubuque
34.
Fr
Brianna Carlson
8.74a
Central College (IA)
34.
Fr
Brianna Carlson
8.74a
Central College (IA)
35.
Jr
Aurora Roberson
8.75a
Wisconsin-Platteville
35.
Jr
Aurora Roberson
8.75a
Wisconsin-Platteville
36.
So
Lynzie Miller
8.78a
Central College (IA)
36.
So
Lynzie Miller
8.78a
Central College (IA)
37.
So
Amanda Riniker
8.85a
Wartburg
37.
So
Amanda Riniker
8.85a
Wartburg
38.
Sr
Ellie Henkemeyer
8.88a
St Thomas (MN)
38.
Sr
Ellie Henkemeyer
8.88a
St Thomas (MN)
39.
Jr
Becca Waldman
9.06a
Wartburg
39.
Jr
Becca Waldman
9.06a
Wartburg
40.
Fr
Emily Schwendinger
9.09a
Dubuque
40.
Fr
Emily Schwendinger
9.09a
Dubuque
41.
So
Emma Severson
9.12a
Winona State
41.
So
Emma Severson
9.12a
Winona State
42.
So
Valeria Gonzalez
9.24a
Simpson College (IA)
42.
So
Valeria Gonzalez
9.24a
Simpson College (IA)
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Teylor Jones
25.56a
Wartburg
1.
So
Teylor Jones
25.56a
Wartburg
2.
Sr
Amber Williams
26.14a
Wisconsin-Platteville
2.
Sr
Amber Williams
26.14a
Wisconsin-Platteville
3.
Sr
Becca Cherry
26.38a
Wartburg
3.
Sr
Becca Cherry
26.38a
Wartburg
3.
Sr
Tessa Helmle
26.38a
Wartburg
3.
Sr
Tessa Helmle
26.38a
Wartburg
5.
Sr
Elizabeth May
26.51a
Wisconsin-La Crosse
5.
Sr
Elizabeth May
26.51a
Wisconsin-La Crosse
6.
Fr
Alison Beeman
26.57a
Dubuque
6.
Fr
Alison Beeman
26.57a
Dubuque
7.
Sr
Courtney Purcell
26.70a
Wisconsin-La Crosse
7.
Sr
Courtney Purcell
26.70a
Wisconsin-La Crosse
8.
So
Allison Hamptom
26.74a
Wisconsin-La Crosse
8.
So
Allison Hamptom
26.74a
Wisconsin-La Crosse
9.
So
Tore Washa
26.80a
Wisconsin-La Crosse
9.
So
Tore Washa
26.80a
Wisconsin-La Crosse
10.
Fr
Sydney Emmerich
26.90a
Wisconsin-La Crosse
10.
Fr
Sydney Emmerich
26.90a
Wisconsin-La Crosse
11.
Sr
Sherahlynn Linkert
26.95a
Wisconsin-River Falls
11.
Sr
Sherahlynn Linkert
26.95a
Wisconsin-River Falls
12.
Jr
Amy Brant
27.01a
Wartburg
12.
Jr
Amy Brant
27.01a
Wartburg
13.
Fr
Steph Kretlow
27.04a
St Thomas (MN)
13.
Fr
Steph Kretlow
27.04a
St Thomas (MN)
14.
Sr
Maggie Slatter
27.10a
Wisconsin-La Crosse
14.
Sr
Maggie Slatter
27.10a
Wisconsin-La Crosse
15.
Jr
Katie Murray
27.20a
St Thomas (MN)
15.
Jr
Katie Murray
27.20a
St Thomas (MN)
16.
Sr
Grace Curran
27.35a
Wisconsin-River Falls
16.
Sr
Grace Curran
27.35a
Wisconsin-River Falls
17.
Jr
Markel Mommsen
27.41a
Wartburg
17.
Jr
Markel Mommsen
27.41a
Wartburg
18.
Fr
Brittany Jaeger
27.49a
Wisconsin-La Crosse
18.
Fr
Brittany Jaeger
27.49a
Wisconsin-La Crosse
19.
So
Katelyn Marciniak
27.72a
St Thomas (MN)
19.
So
Katelyn Marciniak
27.72a
St Thomas (MN)
20.
Jr
Jenna Franzwa
27.74a
Wisconsin-La Crosse
20.
Jr
Jenna Franzwa
27.74a
Wisconsin-La Crosse
21.
Jr
Makenzie Thorson
27.87a
Wartburg
21.
Jr
Makenzie Thorson
27.87a
Wartburg
22.
So
Ashley Holubets
27.88a
Wisconsin-La Crosse
22.
So
Ashley Holubets
27.88a
Wisconsin-La Crosse
23.
Jr
Emma Bassier
28.00a
St Thomas (MN)
23.
Jr
Emma Bassier
28.00a
St Thomas (MN)
24.
Fr
Kisa Scott
28.01a
Wartburg
24.
Fr
Kisa Scott
28.01a
Wartburg
25.
So
Aleyha Slatter
28.04a
Dubuque
25.
So
Aleyha Slatter
28.04a
Dubuque
26.
Fr
Emma Platzbecker
28.05a
Wisconsin-La Crosse
26.
Fr
Emma Platzbecker
28.05a
Wisconsin-La Crosse
27.
Jr
Sarah Gilles
28.09a
Wisconsin-La Crosse
27.
Jr
Sarah Gilles
28.09a
Wisconsin-La Crosse
28.
So
Jalia Anderson
28.18a
St Thomas (MN)
28.
So
Jalia Anderson
28.18a
St Thomas (MN)
29.
Fr
Brianna Carlson
28.19a
Central College (IA)
29.
Fr
Brianna Carlson
28.19a
Central College (IA)
30.
Sr
Jessica Brimeyer
28.23a
Wartburg
30.
Sr
Jessica Brimeyer
28.23a
Wartburg
31.
Fr
Skylar Miller-Baker
28.39a
Wartburg
31.
Fr
Skylar Miller-Baker
28.39a
Wartburg
32.
Fr
Rachel Aumueller
28.92a
Wisconsin-Platteville
32.
Fr
Rachel Aumueller
28.92a
Wisconsin-Platteville
33.
Jr
Audrey Lovan
28.99a
Simpson College (IA)
33.
Jr
Audrey Lovan
28.99a
Simpson College (IA)
34.
Sr
Ellie Henkemeyer
29.13a
St Thomas (MN)
34.
Sr
Ellie Henkemeyer
29.13a
St Thomas (MN)
35.
Jr
Keely Smith
29.78a
St Thomas (MN)
35.
Jr
Keely Smith
29.78a
St Thomas (MN)
36.
So
Caitlyn Landuyt
29.87a
Central College (IA)
36.
So
Caitlyn Landuyt
29.87a
Central College (IA)
37.
Jr
Becca Waldman
30.26a
Wartburg
37.
Jr
Becca Waldman
30.26a
Wartburg
38.
So
Alanna Grant
30.83a
Wisconsin-River Falls
38.
So
Alanna Grant
30.83a
Wisconsin-River Falls
39.
So
Valeria Gonzalez
31.75a
Simpson College (IA)
39.
So
Valeria Gonzalez
31.75a
Simpson College (IA)
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Kaitlyn Muhlenbruch
59.57a
Wartburg
1.
Sr
Kaitlyn Muhlenbruch
59.57a
Wartburg
2.
Fr
Belle Tyynismaa
59.90a
Wartburg
2.
Fr
Belle Tyynismaa
59.90a
Wartburg
3.
Jr
Amy Brant
1:00.30a
Wartburg
3.
Jr
Amy Brant
1:00.30a
Wartburg
4.
Fr
Bri Dellamuth
1:01.13a
Wartburg
4.
Fr
Bri Dellamuth
1:01.13a
Wartburg
5.
Jr
Dailen Folkedahl
1:01.30a
Wartburg
5.
Jr
Dailen Folkedahl
1:01.30a
Wartburg
6.
So
Mallory Adamson
1:01.54a
St Thomas (MN)
6.
So
Mallory Adamson
1:01.54a
St Thomas (MN)
7.
So
Tess Miller
1:01.75a
Wisconsin-La Crosse
7.
So
Tess Miller
1:01.75a
Wisconsin-La Crosse
8.
Fr
Sophie Klein
1:01.77a
Wisconsin-La Crosse
8.
Fr
Sophie Klein
1:01.77a
Wisconsin-La Crosse
9.
Jr
Kylie Rumble
1:02.26a
Wisconsin-La Crosse
9.
Jr
Kylie Rumble
1:02.26a
Wisconsin-La Crosse
10.
Jr
Briana Iwans
1:02.60a
Wisconsin-Platteville
10.
Jr
Briana Iwans
1:02.60a
Wisconsin-Platteville
11.
Fr
Anna Smith
1:02.90a
St Thomas (MN)
11.
Fr
Anna Smith
1:02.90a
St Thomas (MN)
12.
Fr
Kristi Frederick
1:03.54a
Wisconsin-La Crosse
12.
Fr
Kristi Frederick
1:03.54a
Wisconsin-La Crosse
13.
Jr
Keely Smith
1:04.33a
St Thomas (MN)
13.
Jr
Keely Smith
1:04.33a
St Thomas (MN)
14.
Fr
Bre Waugh
1:05.46a
Simpson College (IA)
14.
Fr
Bre Waugh
1:05.46a
Simpson College (IA)
15.
So
Christine Rohlf
1:06.36a
St Thomas (MN)
15.
So
Christine Rohlf
1:06.36a
St Thomas (MN)
16.
So
Alanna Grant
1:07.08a
Wisconsin-River Falls
16.
So
Alanna Grant
1:07.08a
Wisconsin-River Falls
600 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Aubree Taylor
1:38.42a
Wartburg
1.
Jr
Aubree Taylor
1:38.42a
Wartburg
2.
So
Amanda Walbrun
1:39.78a
Wisconsin-La Crosse
2.
So
Amanda Walbrun
1:39.78a
Wisconsin-La Crosse
3.
Sr
Kasey Wiedmaier
1:45.47a
Central College (IA)
3.
Sr
Kasey Wiedmaier
1:45.47a
Central College (IA)
4.
So
Olivia Fixsen
1:45.52a
Winona State
4.
So
Olivia Fixsen
1:45.52a
Winona State
5.
So
Catherine Hegedus
1:48.97a
St Thomas (MN)
5.
So
Catherine Hegedus
1:48.97a
St Thomas (MN)
6.
Sr
Haley Reinke
1:52.17a
Winona State
6.
Sr
Haley Reinke
1:52.17a
Winona State
7.
So
Madison Shafer
1:52.39a
Wisconsin-Platteville
7.
So
Madison Shafer
1:52.39a
Wisconsin-Platteville
8.
So
Abigail Smithson
1:52.80a
Wisconsin-Platteville
8.
So
Abigail Smithson
1:52.80a
Wisconsin-Platteville
9.
So
Jeannie Bestor
1:58.05a
Wisconsin-River Falls
9.
So
Jeannie Bestor
1:58.05a
Wisconsin-River Falls
10.
So
Mara Shelley
2:07.54a
Wisconsin-Platteville
10.
So
Mara Shelley
2:07.54a
Wisconsin-Platteville
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Taylor Officer
2:16.68a
Wartburg
1.
Sr
Taylor Officer
2:16.68a
Wartburg
2.
Sr
Kayla Janto
2:16.77a
St Thomas (MN)
2.
Sr
Kayla Janto
2:16.77a
St Thomas (MN)
3.
Jr
Elizabeth Duehr
2:18.36a
Wartburg
3.
Jr
Elizabeth Duehr
2:18.36a
Wartburg
4.
Fr
Nikki Staffen
2:20.44a
Winona State
4.
Fr
Nikki Staffen
2:20.44a
Winona State
5.
Jr
Valerie Jones
2:21.08a
Wisconsin-La Crosse
5.
Jr
Valerie Jones
2:21.08a
Wisconsin-La Crosse
6.
Jr
Ali Glassbrenner
2:22.28a
St Thomas (MN)
6.
Jr
Ali Glassbrenner
2:22.28a
St Thomas (MN)
7.
Sr
Natalie Kintop
2:24.29a
St Thomas (MN)
7.
Sr
Natalie Kintop
2:24.29a
St Thomas (MN)
8.
So
Rachel Peter
2:24.71a
Central College (IA)
8.
So
Rachel Peter
2:24.71a
Central College (IA)
9.
Jr
Madison Schroeder
2:24.85a
Winona State
9.
Jr
Madison Schroeder
2:24.85a
Winona State
10.
Jr
Maddie Carlsen
2:24.99a
Wartburg
10.
Jr
Maddie Carlsen
2:24.99a
Wartburg
11.
Fr
Morgan Dammann
2:25.96a
St Thomas (MN)
11.
Fr
Morgan Dammann
2:25.96a
St Thomas (MN)
12.
Fr
Jade Romagna
2:26.13a
Dubuque
12.
Fr
Jade Romagna
2:26.13a
Dubuque
13.
Sr
Carly Barton
2:26.47a
St Thomas (MN)
13.
Sr
Carly Barton
2:26.47a
St Thomas (MN)
14.
Fr
Annika Carlson
2:28.58a
Wisconsin-La Crosse
14.
Fr
Annika Carlson
2:28.58a
Wisconsin-La Crosse
15.
Fr
Caitlyn Ifft
2:31.33a
Wisconsin-Platteville
15.
Fr
Caitlyn Ifft
2:31.33a
Wisconsin-Platteville
16.
Sr
Emma Hayes
2:33.93a
Wisconsin-River Falls
16.
Sr
Emma Hayes
2:33.93a
Wisconsin-River Falls
17.
Jr
Kimberly Carlson
2:34.16a
Wisconsin-River Falls
17.
Jr
Kimberly Carlson
2:34.16a
Wisconsin-River Falls
18.
Sr
Jessica Lamb
2:34.46a
Simpson College (IA)
18.
Sr
Jessica Lamb
2:34.46a
Simpson College (IA)
19.
So
Haley Harms
2:35.33a
Wartburg
19.
So
Haley Harms
2:35.33a
Wartburg
20.
Sr
Andie Arthofer
2:35.40a
Central College (IA)
20.
Sr
Andie Arthofer
2:35.40a
Central College (IA)
21.
Jr
Courtney Neuendorf
2:37.37a
Simpson College (IA)
21.
Jr
Courtney Neuendorf
2:37.37a
Simpson College (IA)
22.
Sr
Jessica Gronke
2:37.39a
Simpson College (IA)
22.
Sr
Jessica Gronke
2:37.39a
Simpson College (IA)
23.
So
Abigail Ray
2:38.70a
Dubuque
23.
So
Abigail Ray
2:38.70a
Dubuque
24.
Sr
Melissa Todman
2:39.62a
Dubuque
24.
Sr
Melissa Todman
2:39.62a
Dubuque
25.
Jr
Abby Mahoney
2:43.32a
Wartburg
25.
Jr
Abby Mahoney
2:43.32a
Wartburg
26.
So
Alison Rusch
2:46.46a
Wartburg
26.
So
Alison Rusch
2:46.46a
Wartburg
27.
Fr
Gabriela Gonzalez
2:48.77a
Wartburg
27.
Fr
Gabriela Gonzalez
2:48.77a
Wartburg
28.
Fr
Kaylee Willadsen
2:56.12a
Simpson College (IA)
28.
Fr
Kaylee Willadsen
2:56.12a
Simpson College (IA)
29.
Fr
Rebekah Brainard
2:57.83a
Simpson College (IA)
29.
Fr
Rebekah Brainard
2:57.83a
Simpson College (IA)
30.
Jr
Kelsey Roquet
3:00.97a
Simpson College (IA)
30.
Jr
Kelsey Roquet
3:00.97a
Simpson College (IA)
800 Meters
Pentathlon
- Finals
x
1.
Jr
Libby Schnoor
2:27.79a
Cornell College (IA)
2.
Sr
Megan Marotz
2:28.45a
Wisconsin-Platteville
3.
Jr
Sarah Gilles
2:38.72a
Wisconsin-La Crosse
4.
So
Belle Matos
2:38.92a
Wisconsin-La Crosse
5.
Fr
Abby DeBaillie
2:40.87a
Wartburg
6.
Sr
Krysta Parson
2:42.13a
Wisconsin-Platteville
7.
Sr
Courtney Sowle
2:44.76a
Wartburg
8.
Sr
Morgan Koenigs
2:47.97a
Central College (IA)
9.
Fr
Haley Nelson
3:04.63a
Wisconsin-Platteville
10.
Jr
Lindsay Dujardin
3:08.47a
Wisconsin-Platteville
1000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Libby Brugger
3:07.55a
Wisconsin-La Crosse
1.
Fr
Libby Brugger
3:07.55a
Wisconsin-La Crosse
2.
So
Devan Montgomery
3:08.56a
Wisconsin-Platteville
2.
So
Devan Montgomery
3:08.56a
Wisconsin-Platteville
3.
Fr
Kayla Schneider
3:11.51a
Wisconsin-Platteville
3.
Fr
Kayla Schneider
3:11.51a
Wisconsin-Platteville
4.
So
Maria Sabourin
3:26.28a
Winona State
4.
So
Maria Sabourin
3:26.28a
Winona State
1 Mile
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Fabiola Ortiz
5:05.39a
Dubuque
1.
Sr
Fabiola Ortiz
5:05.39a
Dubuque
2.
So
McKenzie Kirtz
5:13.84a
Wisconsin-La Crosse
2.
So
McKenzie Kirtz
5:13.84a
Wisconsin-La Crosse
3.
Jr
Meghan Silbernagel
5:19.67a
Wartburg
3.
Jr
Meghan Silbernagel
5:19.67a
Wartburg
4.
Jr
Mallory Tharp
5:21.40a
Wisconsin-La Crosse
4.
Jr
Mallory Tharp
5:21.40a
Wisconsin-La Crosse
5.
So
Rachel Peter
5:25.40a
Central College (IA)
5.
So
Rachel Peter
5:25.40a
Central College (IA)
6.
Jr
Courtney Neuendorf
5:26.83a
Simpson College (IA)
6.
Jr
Courtney Neuendorf
5:26.83a
Simpson College (IA)
7.
So
Jenny Launder
5:33.21a
St Thomas (MN)
7.
So
Jenny Launder
5:33.21a
St Thomas (MN)
8.
Jr
Kayla Kinateder
5:36.01a
Dubuque
8.
Jr
Kayla Kinateder
5:36.01a
Dubuque
9.
So
Caitie Ryan
5:37.69a
St Thomas (MN)
9.
So
Caitie Ryan
5:37.69a
St Thomas (MN)
10.
So
Shae McEnany
5:38.62a
Wartburg
10.
So
Shae McEnany
5:38.62a
Wartburg
11.
Jr
McKenzie Carper
5:38.96a
Winona State
11.
Jr
McKenzie Carper
5:38.96a
Winona State
12.
So
Janelle Ferguson
5:39.89a
Wisconsin-Platteville
12.
So
Janelle Ferguson
5:39.89a
Wisconsin-Platteville
13.
Fr
Molly Clarke
5:40.87a
St Thomas (MN)
13.
Fr
Molly Clarke
5:40.87a
St Thomas (MN)
14.
Fr
Natalie Fober
5:42.14a
Wartburg
14.
Fr
Natalie Fober
5:42.14a
Wartburg
15.
Fr
Parry Larson
5:43.78a
Wartburg
15.
Fr
Parry Larson
5:43.78a
Wartburg
16.
Jr
Julia Giefer
5:43.96a
St Thomas (MN)
16.
Jr
Julia Giefer
5:43.96a
St Thomas (MN)
17.
So
Haley Harms
5:46.48a
Wartburg
17.
So
Haley Harms
5:46.48a
Wartburg
18.
So
Danielle Nelson
5:51.57a
Wisconsin-Platteville
18.
So
Danielle Nelson
5:51.57a
Wisconsin-Platteville
19.
Fr
Jackie Falconer
5:51.71a
Wartburg
19.
Fr
Jackie Falconer
5:51.71a
Wartburg
20.
So
Alison Rusch
5:56.80a
Wartburg
20.
So
Alison Rusch
5:56.80a
Wartburg
21.
Jr
Missy Charlton
7:06.74a
Central College (IA)
21.
Jr
Missy Charlton
7:06.74a
Central College (IA)
3000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Alex Fossum
10:05.86a
St Thomas (MN)
1.
Sr
Alex Fossum
10:05.86a
St Thomas (MN)
2.
Sr
Ashlyn Bagge
10:10.50a
Wartburg
2.
Sr
Ashlyn Bagge
10:10.50a
Wartburg
3.
Jr
Sadie Kroll
10:14.15a
Wisconsin-La Crosse
3.
Jr
Sadie Kroll
10:14.15a
Wisconsin-La Crosse
4.
Sr
Dakota Tell
10:20.82a
Wartburg
4.
Sr
Dakota Tell
10:20.82a
Wartburg
5.
So
Rebecca Voss
10:26.51a
Wisconsin-La Crosse
5.
So
Rebecca Voss
10:26.51a
Wisconsin-La Crosse
6.
Fr
Sarah Ziolkowski
10:29.38a
Wisconsin-La Crosse
6.
Fr
Sarah Ziolkowski
10:29.38a
Wisconsin-La Crosse
7.
Sr
Bridget McGivern
10:29.56a
St Thomas (MN)
7.
Sr
Bridget McGivern
10:29.56a
St Thomas (MN)
8.
Jr
Jenny Walz
10:30.20a
St Thomas (MN)
8.
Jr
Jenny Walz
10:30.20a
St Thomas (MN)
9.
Fr
Sara Ness
10:32.85a
St Thomas (MN)
9.
Fr
Sara Ness
10:32.85a
St Thomas (MN)
10.
Jr
Melissa Marsh
10:33.35a
St Thomas (MN)
10.
Jr
Melissa Marsh
10:33.35a
St Thomas (MN)
11.
So
Hannah Belke
10:36.54a
Wisconsin-La Crosse
11.
So
Hannah Belke
10:36.54a
Wisconsin-La Crosse
12.
Sr
Kiersten Wenthold
10:42.81a
Dubuque
12.
Sr
Kiersten Wenthold
10:42.81a
Dubuque
13.
So
Nicole Breitbach
10:43.12a
Wartburg
13.
So
Nicole Breitbach
10:43.12a
Wartburg
14.
So
Nikki Jurik
10:43.69a
Wisconsin-River Falls
14.
So
Nikki Jurik
10:43.69a
Wisconsin-River Falls
15.
Sr
Megan Gossfeld
10:48.55a
St Thomas (MN)
15.
Sr
Megan Gossfeld
10:48.55a
St Thomas (MN)
16.
Jr
Sadie Timms
10:52.60a
Simpson College (IA)
16.
Jr
Sadie Timms
10:52.60a
Simpson College (IA)
17.
So
Bridget Schmitt
10:53.63a
St Thomas (MN)
17.
So
Bridget Schmitt
10:53.63a
St Thomas (MN)
18.
So
Whitney Ebert
10:53.98a
Wisconsin-La Crosse
18.
So
Whitney Ebert
10:53.98a
Wisconsin-La Crosse
19.
So
Emily Klatt
10:58.72a
Wisconsin-River Falls
19.
So
Emily Klatt
10:58.72a
Wisconsin-River Falls
20.
Jr
Beth Mallon
11:02.66a
Wartburg
20.
Jr
Beth Mallon
11:02.66a
Wartburg
21.
Sr
Gabi Wilson
11:06.51a
Central College (IA)
21.
Sr
Gabi Wilson
11:06.51a
Central College (IA)
22.
Sr
Gillian Feller
11:09.32a
Wartburg
22.
Sr
Gillian Feller
11:09.32a
Wartburg
23.
So
Amber Matzoll
11:11.89a
St Thomas (MN)
23.
So
Amber Matzoll
11:11.89a
St Thomas (MN)
24.
Sr
Victoria Simones
11:13.95a
St Thomas (MN)
24.
Sr
Victoria Simones
11:13.95a
St Thomas (MN)
25.
Sr
Madeline Martell
11:18.49a
Winona State
25.
Sr
Madeline Martell
11:18.49a
Winona State
26.
Sr
Briana McCloskey
11:22.57a
Simpson College (IA)
26.
Sr
Briana McCloskey
11:22.57a
Simpson College (IA)
27.
Fr
Kylie Kelchen
11:23.43a
Wartburg
27.
Fr
Kylie Kelchen
11:23.43a
Wartburg
28.
Fr
Lauren Moll
11:27.55a
Central College (IA)
28.
Fr
Lauren Moll
11:27.55a
Central College (IA)
29.
Jr
Abby Mokhtary
11:31.60a
Wartburg
29.
Jr
Abby Mokhtary
11:31.60a
Wartburg
30.
Fr
Megan Ely
11:37.33a
Dubuque
30.
Fr
Megan Ely
11:37.33a
Dubuque
31.
Fr
Parry Larson
11:38.60a
Wartburg
31.
Fr
Parry Larson
11:38.60a
Wartburg
32.
Jr
Katie Vergeront
11:40.29a
Winona State
32.
Jr
Katie Vergeront
11:40.29a
Winona State
33.
Jr
Miranda Fober
11:40.92a
Wartburg
33.
Jr
Miranda Fober
11:40.92a
Wartburg
34.
Anna Perkowski
11:41.49a
Unattached
34.
Anna Perkowski
11:41.49a
Unattached
35.
Jr
Kimberly Gutierrez
11:46.62a
Wisconsin-Platteville
35.
Jr
Kimberly Gutierrez
11:46.62a
Wisconsin-Platteville
36.
Fr
Jackie Falconer
12:05.39a
Wartburg
36.
Fr
Jackie Falconer
12:05.39a
Wartburg
37.
Fr
Savanna Henning
12:08.62a
Central College (IA)
37.
Fr
Savanna Henning
12:08.62a
Central College (IA)
38.
Sr
Cassidy Gornick
12:15.95a
Central College (IA)
38.
Sr
Cassidy Gornick
12:15.95a
Central College (IA)
39.
Fr
Ashley Meldrum
12:40.60a
Central College (IA)
39.
Fr
Ashley Meldrum
12:40.60a
Central College (IA)
5000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Elizabeth Frick
17:39.66a
Wisconsin-La Crosse
1.
Jr
Elizabeth Frick
17:39.66a
Wisconsin-La Crosse
2.
Sr
Chelsey Heiden
17:41.90a
Wisconsin-Platteville
2.
Sr
Chelsey Heiden
17:41.90a
Wisconsin-Platteville
3.
Jr
Kaitlyn McDaniel
17:52.64a
Wisconsin-La Crosse
3.
Jr
Kaitlyn McDaniel
17:52.64a
Wisconsin-La Crosse
4.
Jr
Abby Fouts
18:16.42a
Wisconsin-River Falls
4.
Jr
Abby Fouts
18:16.42a
Wisconsin-River Falls
5.
So
Linsey Tolkkinen
18:19.54a
Wisconsin-River Falls
5.
So
Linsey Tolkkinen
18:19.54a
Wisconsin-River Falls
6.
So
Ellie Miller
18:29.01a
Wisconsin-La Crosse
6.
So
Ellie Miller
18:29.01a
Wisconsin-La Crosse
7.
So
Katie Wardinski
18:37.84a
Wisconsin-Platteville
7.
So
Katie Wardinski
18:37.84a
Wisconsin-Platteville
8.
Jr
Samantha Court
18:42.97a
Wisconsin-La Crosse
8.
Jr
Samantha Court
18:42.97a
Wisconsin-La Crosse
9.
Jr
Mackenzie Keller-Miller
18:51.18a
Wisconsin-La Crosse
9.
Jr
Mackenzie Keller-Miller
18:51.18a
Wisconsin-La Crosse
10.
Fr
Dakota Holzem
19:46.42a
Wisconsin-La Crosse
10.
Fr
Dakota Holzem
19:46.42a
Wisconsin-La Crosse
11.
Jr
Mariah Brown
21:20.53a
Wisconsin-Platteville
11.
Jr
Mariah Brown
21:20.53a
Wisconsin-Platteville
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Amber Williams
9.15a
Wisconsin-Platteville
1.
Sr
Amber Williams
9.15a
Wisconsin-Platteville
2.
Jr
Jenna Franzwa
9.17a
Wisconsin-La Crosse
2.
Jr
Jenna Franzwa
9.17a
Wisconsin-La Crosse
3.
Fr
Maggi Bjustrom
9.25a
Wartburg
3.
Fr
Maggi Bjustrom
9.25a
Wartburg
4.
Jr
Brielle Bierman
9.34a
St Thomas (MN)
4.
Jr
Brielle Bierman
9.34a
St Thomas (MN)
5.
Fr
Emily Stiefvater
9.41a
Wisconsin-La Crosse
5.
Fr
Emily Stiefvater
9.41a
Wisconsin-La Crosse
6.
Fr
Erin Zajc
9.53a
Wisconsin-La Crosse
6.
Fr
Erin Zajc
9.53a
Wisconsin-La Crosse
7.
Jr
Laura Eischens
9.59a
St Thomas (MN)
7.
Jr
Laura Eischens
9.59a
St Thomas (MN)
60m Hurdles
- 33"
Pentathlon
- Finals
x
1.
Sr
Courtney Sowle
9.35a
Wartburg
2.
Sr
Krysta Parson
9.45a
Wisconsin-Platteville
3.
Sr
Megan Marotz
9.59a
Wisconsin-Platteville
4.
So
Belle Matos
9.73a
Wisconsin-La Crosse
5.
Jr
Sarah Gilles
9.88a
Wisconsin-La Crosse
6.
Sr
Morgan Koenigs
9.90a
Central College (IA)
7.
Jr
Libby Schnoor
10.43a
Cornell College (IA)
8.
Fr
Abby DeBaillie
10.77a
Wartburg
9.
Fr
Haley Nelson
11.38a
Wisconsin-Platteville
10.
Jr
Lindsay Dujardin
11.65a
Wisconsin-Platteville
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Prelims
x
1.
Sr
Amber Williams
9.20a
Wisconsin-Platteville
1.
Sr
Amber Williams
9.20a
Wisconsin-Platteville
2.
So
Olivia Fixsen
9.23a
Winona State
2.
So
Olivia Fixsen
9.23a
Winona State
2.
Jr
Jenna Franzwa
9.23a
Wisconsin-La Crosse
2.
Jr
Jenna Franzwa
9.23a
Wisconsin-La Crosse
4.
Fr
Maggi Bjustrom
9.42a
Wartburg
4.
Fr
Maggi Bjustrom
9.42a
Wartburg
5.
Fr
Emily Stiefvater
9.44a
Wisconsin-La Crosse
5.
Fr
Emily Stiefvater
9.44a
Wisconsin-La Crosse
5.
Jr
Brielle Bierman
9.44a
St Thomas (MN)
5.
Jr
Brielle Bierman
9.44a
St Thomas (MN)
7.
Fr
Erin Zajc
9.45a
Wisconsin-La Crosse
7.
Fr
Erin Zajc
9.45a
Wisconsin-La Crosse
8.
Jr
Laura Eischens
9.46a
St Thomas (MN)
8.
Jr
Laura Eischens
9.46a
St Thomas (MN)
9.
Sr
Courtney Sowle
9.46a
Wartburg
9.
Sr
Courtney Sowle
9.46a
Wartburg
10.
Sr
Sherahlynn Linkert
9.50a
Wisconsin-River Falls
10.
Sr
Sherahlynn Linkert
9.50a
Wisconsin-River Falls
11.
Fr
Isabelle Kick
9.58a
Wisconsin-La Crosse
11.
Fr
Isabelle Kick
9.58a
Wisconsin-La Crosse
12.
Fr
Rebecca Breyer
9.64a
Wisconsin-La Crosse
12.
Fr
Rebecca Breyer
9.64a
Wisconsin-La Crosse
13.
Fr
Kacey Davitt
9.65a
Winona State
13.
Fr
Kacey Davitt
9.65a
Winona State
14.
Sr
Emma Drees
9.70a
Central College (IA)
14.
Sr
Emma Drees
9.70a
Central College (IA)
15.
So
Rachel Zastrow
9.80a
Wisconsin-La Crosse
15.
So
Rachel Zastrow
9.80a
Wisconsin-La Crosse
16.
So
Amanda Riniker
9.86a
Wartburg
16.
So
Amanda Riniker
9.86a
Wartburg
17.
Fr
Anna Achter
9.95a
Wartburg
17.
Fr
Anna Achter
9.95a
Wartburg
18.
Sr
Haley Reinke
9.97a
Winona State
18.
Sr
Haley Reinke
9.97a
Winona State
19.
Sr
Morgan Koenigs
9.98a
Central College (IA)
19.
Sr
Morgan Koenigs
9.98a
Central College (IA)
20.
So
Whitney Burgardt
10.04a
Central College (IA)
20.
So
Whitney Burgardt
10.04a
Central College (IA)
21.
Jr
Becca Waldman
10.09a
Wartburg
21.
Jr
Becca Waldman
10.09a
Wartburg
22.
Sr
Rebecca Jensen
10.27a
Simpson College (IA)
22.
Sr
Rebecca Jensen
10.27a
Simpson College (IA)
22.
Fr
Jordan Sifferle
10.27a
St Thomas (MN)
22.
Fr
Jordan Sifferle
10.27a
St Thomas (MN)
24.
So
Caitlyn Landuyt
10.56a
Central College (IA)
24.
So
Caitlyn Landuyt
10.56a
Central College (IA)
25.
So
Sarah Sandage
10.80a
Simpson College (IA)
25.
So
Sarah Sandage
10.80a
Simpson College (IA)
26.
Fr
Abby DeBaillie
10.93a
Wartburg
26.
Fr
Abby DeBaillie
10.93a
Wartburg
27.
Fr
Kayla McIntyre
10.96a
Dubuque
27.
Fr
Kayla McIntyre
10.96a
Dubuque
28.
Fr
Alaena Pelzer
11.60a
Central College (IA)
28.
Fr
Alaena Pelzer
11.60a
Central College (IA)
4x200 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
1:47.00a
Dubuque
1.
Relay Team
1:47.00a
Dubuque
2.
Relay Team
1:49.11a
Wartburg
2.
Relay Team
1:49.11a
Wartburg
3.
Relay Team
1:51.46a
Dubuque
3.
Relay Team
1:51.46a
Dubuque
4.
Relay Team
1:55.70a
Simpson College (IA)
4.
Relay Team
1:55.70a
Simpson College (IA)
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
3:56.76a
Wartburg
1.
Relay Team
3:56.76a
Wartburg
2.
Relay Team
4:00.95a
Wisconsin-La Crosse
2.
Relay Team
4:00.95a
Wisconsin-La Crosse
3.
Relay Team
4:01.09a
Wartburg
3.
Relay Team
4:01.09a
Wartburg
4.
Relay Team
4:02.74a
St Thomas (MN)
4.
Relay Team
4:02.74a
St Thomas (MN)
5.
Relay Team
4:05.12a
Central College (IA)
5.
Relay Team
4:05.12a
Central College (IA)
6.
Relay Team
4:10.71a
Wisconsin-La Crosse
6.
Relay Team
4:10.71a
Wisconsin-La Crosse
7.
Relay Team
4:13.13a
Wartburg
7.
Relay Team
4:13.13a
Wartburg
8.
Relay Team
4:20.29a
St Thomas (MN)
8.
Relay Team
4:20.29a
St Thomas (MN)
9.
Relay Team
4:20.59a
Dubuque
9.
Relay Team
4:20.59a
Dubuque
10.
Relay Team
4:21.54a
Central College (IA)
10.
Relay Team
4:21.54a
Central College (IA)
11.
Relay Team
4:24.17a
Wisconsin-River Falls
11.
Relay Team
4:24.17a
Wisconsin-River Falls
12.
Relay Team
4:25.53a
Simpson College (IA)
12.
Relay Team
4:25.53a
Simpson College (IA)
13.
Relay Team
4:31.57a
St Thomas (MN)
13.
Relay Team
4:31.57a
St Thomas (MN)
14.
Relay Team
4:34.44a
Dubuque
14.
Relay Team
4:34.44a
Dubuque
Shot Put
- 4kg
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Tanasha Atwater
14.16m
Dubuque
1.
Jr
Tanasha Atwater
14.16m
Dubuque
2.
Sr
Autumn Miller
13.07m
Wisconsin-La Crosse
2.
Sr
Autumn Miller
13.07m
Wisconsin-La Crosse
3.
Jr
Brittney Keach
12.75m
Wisconsin-La Crosse
3.
Jr
Brittney Keach
12.75m
Wisconsin-La Crosse
4.
Fr
Rachel Beuthin
12.63m
Wisconsin-Platteville
4.
Fr
Rachel Beuthin
12.63m
Wisconsin-Platteville
5.
Sr
Libby Lange
12.60m
St Thomas (MN)
5.
Sr
Libby Lange
12.60m
St Thomas (MN)
6.
Fr
Brianna Schyvinck
12.44m
Wisconsin-La Crosse
6.
Fr
Brianna Schyvinck
12.44m
Wisconsin-La Crosse
7.
Fr
Adahja Weathers
12.23m
Dubuque
7.
Fr
Adahja Weathers
12.23m
Dubuque
8.
Fr
Anna Rehberg
11.96m
Wartburg
8.
Fr
Anna Rehberg
11.96m
Wartburg
9.
Fr
Aspen Neisius
11.82m
Wisconsin-Platteville
9.
Fr
Aspen Neisius
11.82m
Wisconsin-Platteville
9.
Jr
Sam Holtz
11.82m
Wartburg
9.
Jr
Sam Holtz
11.82m
Wartburg
11.
So
Alex Niemeyer
11.43m
Simpson College (IA)
11.
So
Alex Niemeyer
11.43m
Simpson College (IA)
12.
Fr
Kayla Schlichting
11.42m
Dubuque
12.
Fr
Kayla Schlichting
11.42m
Dubuque
13.
Sr
Victoria Kapnisis
11.29m
Wartburg
13.
Sr
Victoria Kapnisis
11.29m
Wartburg
14.
Fr
Emily Burt
11.22m
Central College (IA)
14.
Fr
Emily Burt
11.22m
Central College (IA)
15.
Fr
Danielle Kind
11.09m
Wisconsin-La Crosse
15.
Fr
Danielle Kind
11.09m
Wisconsin-La Crosse
16.
Fr
Abigail Bakken
10.97m
Wisconsin-River Falls
16.
Fr
Abigail Bakken
10.97m
Wisconsin-River Falls
17.
Fr
Kara Gilmeister
10.96m
Wisconsin-La Crosse
17.
Fr
Kara Gilmeister
10.96m
Wisconsin-La Crosse
18.
Fr
Pamela Gramer
10.81m
Wisconsin-La Crosse
18.
Fr
Pamela Gramer
10.81m
Wisconsin-La Crosse
19.
Fr
Brianna Hall
10.76m
Wisconsin-Platteville
19.
Fr
Brianna Hall
10.76m
Wisconsin-Platteville
20.
Fr
Abby Boyd
9.85m
Wartburg
20.
Fr
Abby Boyd
9.85m
Wartburg
21.
Jr
Jackie Cullinan
9.55m
Simpson College (IA)
21.
Jr
Jackie Cullinan
9.55m
Simpson College (IA)
22.
So
Jessica Burt
9.50m
Wisconsin-Platteville
22.
So
Jessica Burt
9.50m
Wisconsin-Platteville
23.
Fr
Emily Sassman
9.23m
Simpson College (IA)
23.
Fr
Emily Sassman
9.23m
Simpson College (IA)
24.
Fr
Marley Malkow
9.20m
Wisconsin-River Falls
24.
Fr
Marley Malkow
9.20m
Wisconsin-River Falls
25.
So
Macin Harvey
9.11m
Central College (IA)
25.
So
Macin Harvey
9.11m
Central College (IA)
26.
Jr
Cierra Clay
8.84m
Wisconsin-Platteville
26.
Jr
Cierra Clay
8.84m
Wisconsin-Platteville
27.
Fr
Madison Anderson
7.78m
Simpson College (IA)
27.
Fr
Madison Anderson
7.78m
Simpson College (IA)
Shot Put
- 4kg
Pentathlon
- Finals
x
1.
Jr
Libby Schnoor
10.28m
Cornell College (IA)
2.
Sr
Courtney Sowle
9.74m
Wartburg
3.
Sr
Morgan Koenigs
9.69m
Central College (IA)
4.
Sr
Megan Marotz
9.36m
Wisconsin-Platteville
5.
Fr
Abby DeBaillie
8.96m
Wartburg
6.
Jr
Sarah Gilles
8.83m
Wisconsin-La Crosse
7.
So
Belle Matos
8.62m
Wisconsin-La Crosse
8.
Sr
Krysta Parson
8.29m
Wisconsin-Platteville
9.
Fr
Haley Nelson
7.91m
Wisconsin-Platteville
10.
Jr
Lindsay Dujardin
6.50m
Wisconsin-Platteville
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Haley Reinke
1.59m
Winona State
1.
Sr
Haley Reinke
1.59m
Winona State
2.
So
Grace Bordson
1.59m
St Thomas (MN)
2.
So
Grace Bordson
1.59m
St Thomas (MN)
3.
Sr
Abigail Merriam
1.54m
Wisconsin-Platteville
3.
Sr
Abigail Merriam
1.54m
Wisconsin-Platteville
4.
Fr
Matilda McFerson
1.54m
St Thomas (MN)
4.
Fr
Matilda McFerson
1.54m
St Thomas (MN)
5.
Fr
Mariah Terharr
1.54m
St Thomas (MN)
5.
Fr
Mariah Terharr
1.54m
St Thomas (MN)
6.
Jr
Laura Eischens
1.49m
St Thomas (MN)
6.
Jr
Laura Eischens
1.49m
St Thomas (MN)
6.
Jr
Nicole Motkowski
1.49m
Winona State
6.
Jr
Nicole Motkowski
1.49m
Winona State
7.
So
Sidney Severson
1.49m
St Thomas (MN)
7.
So
Sidney Severson
1.49m
St Thomas (MN)
8.
Jr
Katie Murray
1.49m
St Thomas (MN)
8.
Jr
Katie Murray
1.49m
St Thomas (MN)
10.
Sr
Emma Drees
1.44m
Central College (IA)
10.
Sr
Emma Drees
1.44m
Central College (IA)
11.
So
Kendall Novak
1.39m
St Thomas (MN)
11.
So
Kendall Novak
1.39m
St Thomas (MN)
11.
Fr
Asha Flowers
1.39m
Dubuque
11.
Fr
Asha Flowers
1.39m
Dubuque
So
Belle Matos
NH
Wisconsin-La Crosse
So
Belle Matos
NH
Wisconsin-La Crosse
Jr
Bobbi Jo Helgemoe
NH
Dubuque
Jr
Bobbi Jo Helgemoe
NH
Dubuque
So
Tamara Price
NH
Winona State
So
Tamara Price
NH
Winona State
Fr
Haley Nelson
NH
Wisconsin-Platteville
Fr
Haley Nelson
NH
Wisconsin-Platteville
Fr
Anna Auten
NH
Wisconsin-La Crosse
Fr
Anna Auten
NH
Wisconsin-La Crosse
High Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
Jr
Libby Schnoor
1.61m
Cornell College (IA)
2.
Sr
Morgan Koenigs
1.55m
Central College (IA)
2.
Fr
Haley Nelson
1.55m
Wisconsin-Platteville
4.
Sr
Courtney Sowle
1.49m
Wartburg
4.
So
Belle Matos
1.49m
Wisconsin-La Crosse
6.
Sr
Megan Marotz
1.46m
Wisconsin-Platteville
7.
Jr
Lindsay Dujardin
1.37m
Wisconsin-Platteville
7.
Sr
Krysta Parson
1.37m
Wisconsin-Platteville
7.
Jr
Sarah Gilles
1.37m
Wisconsin-La Crosse
7.
Fr
Abby DeBaillie
1.37m
Wartburg
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
So
Brittany Ehlen
3.47m
Wisconsin-Platteville
1.
So
Brittany Ehlen
3.47m
Wisconsin-Platteville
2.
So
Hannah Posick
3.47m
Wisconsin-La Crosse
2.
So
Hannah Posick
3.47m
Wisconsin-La Crosse
3.
So
Rachel Zastrow
3.47m
Wisconsin-La Crosse
3.
So
Rachel Zastrow
3.47m
Wisconsin-La Crosse
4.
So
Kendall Novak
3.32m
St Thomas (MN)
4.
So
Kendall Novak
3.32m
St Thomas (MN)
5.
So
Sophia Schuessler
3.32m
Wisconsin-La Crosse
5.
So
Sophia Schuessler
3.32m
Wisconsin-La Crosse
6.
So
Kaitlyn Genrude
3.32m
Wisconsin-La Crosse
6.
So
Kaitlyn Genrude
3.32m
Wisconsin-La Crosse
7.
So
Jalia Anderson
3.17m
St Thomas (MN)
7.
So
Jalia Anderson
3.17m
St Thomas (MN)
8.
Jr
Michelle Johnson
3.17m
Wartburg
8.
Jr
Michelle Johnson
3.17m
Wartburg
9.
Fr
Jordan Sifferle
3.02m
St Thomas (MN)
9.
Fr
Jordan Sifferle
3.02m
St Thomas (MN)
9.
Jr
Kayla Wiggand
3.02m
Wisconsin-Platteville
9.
Jr
Kayla Wiggand
3.02m
Wisconsin-Platteville
11.
Fr
Jenna Heimark
2.72m
Dubuque
11.
Fr
Jenna Heimark
2.72m
Dubuque
12.
Jr
Sam Larson
2.57m
Wartburg
12.
Jr
Sam Larson
2.57m
Wartburg
12.
Jr
Audrey Lovan
2.57m
Simpson College (IA)
12.
Jr
Audrey Lovan
2.57m
Simpson College (IA)
Fr
Mariah Terharr
NH
St Thomas (MN)
Fr
Mariah Terharr
NH
St Thomas (MN)
Fr
Rebecca Opp
NH
Wisconsin-River Falls
Fr
Rebecca Opp
NH
Wisconsin-River Falls
Long Jump
Varsity
- Finals
x
Mariah Hoover
5.33m
Unattached
Mariah Hoover
5.33m
Unattached
1.
Jr
Abby Scharbarth
5.24m
Wisconsin-La Crosse
1.
Jr
Abby Scharbarth
5.24m
Wisconsin-La Crosse
2.
Jr
Laura Eischens
5.07m
St Thomas (MN)
2.
Jr
Laura Eischens
5.07m
St Thomas (MN)
2.
Jr
Marissa Wustrack
5.07m
Wisconsin-La Crosse
2.
Jr
Marissa Wustrack
5.07m
Wisconsin-La Crosse
Katie Cross
5.01m
Unattached
Katie Cross
5.01m
Unattached
4.
So
Lilia Edwards
5.01m
Wartburg
4.
So
Lilia Edwards
5.01m
Wartburg
5.
Sr
Megan Marotz
4.99m
Wisconsin-Platteville
5.
Sr
Megan Marotz
4.99m
Wisconsin-Platteville
6.
So
Olivia McAtee
4.95m
Wartburg
6.
So
Olivia McAtee
4.95m
Wartburg
7.
So
Kaitlyn Genrude
4.94m
Wisconsin-La Crosse
7.
So
Kaitlyn Genrude
4.94m
Wisconsin-La Crosse
8.
Fr
Alyssa Skrove
4.80m
Dubuque
8.
Fr
Alyssa Skrove
4.80m
Dubuque
Brooke Lorenz
4.77m
Unattached
Brooke Lorenz
4.77m
Unattached
9.
Jr
Alexandria Schmidt
4.76m
Winona State
9.
Jr
Alexandria Schmidt
4.76m
Winona State
10.
So
Olivia Fixsen
4.74m
Winona State
10.
So
Olivia Fixsen
4.74m
Winona State
11.
So
Aleyha Slatter
4.68m
Dubuque
11.
So
Aleyha Slatter
4.68m
Dubuque
12.
So
Jakeena McKay
4.64m
Wartburg
12.
So
Jakeena McKay
4.64m
Wartburg
13.
So
Taylor Quandt
4.61m
St Thomas (MN)
13.
So
Taylor Quandt
4.61m
St Thomas (MN)
14.
So
Sarah Bruess
4.38m
St Thomas (MN)
14.
So
Sarah Bruess
4.38m
St Thomas (MN)
15.
Fr
Jasmin Greenlee
4.37m
Wartburg
15.
Fr
Jasmin Greenlee
4.37m
Wartburg
16.
Jr
Trenetta Blocker
4.30m
Central College (IA)
16.
Jr
Trenetta Blocker
4.30m
Central College (IA)
17.
Sr
Elizabeth Russell
4.28m
St Thomas (MN)
17.
Sr
Elizabeth Russell
4.28m
St Thomas (MN)
18.
Fr
Emily Schwendinger
4.27m
Dubuque
18.
Fr
Emily Schwendinger
4.27m
Dubuque
19.
Sr
Abby Paca
4.19m
Wartburg
19.
Sr
Abby Paca
4.19m
Wartburg
20.
So
Emma Severson
4.15m
Winona State
20.
So
Emma Severson
4.15m
Winona State
21.
Jr
Sam Larson
4.13m
Wartburg
21.
Jr
Sam Larson
4.13m
Wartburg
22.
So
Sarah Sandage
3.90m
Simpson College (IA)
22.
So
Sarah Sandage
3.90m
Simpson College (IA)
Sr
Amber Williams
FOUL
Wisconsin-Platteville
Sr
Amber Williams
FOUL
Wisconsin-Platteville
Jr
Amy Brant
FOUL
Wartburg
Jr
Amy Brant
FOUL
Wartburg
Long Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
Sr
Megan Marotz
5.22m
Wisconsin-Platteville
2.
Jr
Libby Schnoor
4.87m
Cornell College (IA)
3.
Sr
Morgan Koenigs
4.84m
Central College (IA)
4.
Sr
Krysta Parson
4.83m
Wisconsin-Platteville
5.
Sr
Courtney Sowle
4.74m
Wartburg
6.
So
Belle Matos
4.61m
Wisconsin-La Crosse
7.
Jr
Sarah Gilles
4.47m
Wisconsin-La Crosse
8.
Jr
Lindsay Dujardin
4.36m
Wisconsin-Platteville
9.
Fr
Haley Nelson
4.35m
Wisconsin-Platteville
10.
Fr
Abby DeBaillie
4.08m
Wartburg
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Amber Williams
12.32m
Wisconsin-Platteville
1.
Sr
Amber Williams
12.32m
Wisconsin-Platteville
2.
So
Elizabeth Harlos
11.29m
Wisconsin-La Crosse
2.
So
Elizabeth Harlos
11.29m
Wisconsin-La Crosse
3.
So
Tess Miller
11.24m
Wisconsin-La Crosse
3.
So
Tess Miller
11.24m
Wisconsin-La Crosse
4.
So
Betsy Schreier
11.18m
Wisconsin-La Crosse
4.
So
Betsy Schreier
11.18m
Wisconsin-La Crosse
5.
Sr
Elizabeth Russell
10.35m
St Thomas (MN)
5.
Sr
Elizabeth Russell
10.35m
St Thomas (MN)
6.
Fr
Alyssa Skrove
10.30m
Dubuque
6.
Fr
Alyssa Skrove
10.30m
Dubuque
7.
Fr
Jenna Heimark
10.24m
Dubuque
7.
Fr
Jenna Heimark
10.24m
Dubuque
8.
So
Taylor Quandt
10.23m
St Thomas (MN)
8.
So
Taylor Quandt
10.23m
St Thomas (MN)
9.
So
Jakeena McKay
9.95m
Wartburg
9.
So
Jakeena McKay
9.95m
Wartburg
10.
Fr
Jordan Sifferle
9.88m
St Thomas (MN)
10.
Fr
Jordan Sifferle
9.88m
St Thomas (MN)
11.
Jr
Alexandria Schmidt
9.82m
Winona State
11.
Jr
Alexandria Schmidt
9.82m
Winona State
12.
Fr
Anna Achter
9.76m
Wartburg
12.
Fr
Anna Achter
9.76m
Wartburg
13.
Jr
Sarah Herman
9.54m
Wisconsin-Platteville
13.
Jr
Sarah Herman
9.54m
Wisconsin-Platteville
14.
So
Sarah Bruess
9.44m
St Thomas (MN)
14.
So
Sarah Bruess
9.44m
St Thomas (MN)
15.
Fr
Jasmin Greenlee
9.32m
Wartburg
15.
Fr
Jasmin Greenlee
9.32m
Wartburg
16.
Jr
Trenetta Blocker
9.26m
Central College (IA)
16.
Jr
Trenetta Blocker
9.26m
Central College (IA)
17.
So
Aleyha Slatter
9.25m
Dubuque
17.
So
Aleyha Slatter
9.25m
Dubuque
So
Lilia Edwards
FOUL
Wartburg
So
Lilia Edwards
FOUL
Wartburg
Sr
Abby Paca
FOUL
Wartburg
Sr
Abby Paca
FOUL
Wartburg
Weight Throw
- 20lb
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Tanasha Atwater
17.18m
Dubuque
1.
Jr
Tanasha Atwater
17.18m
Dubuque
2.
Sr
Lorell Stuht
16.84m
Central College (IA)
2.
Sr
Lorell Stuht
16.84m
Central College (IA)
3.
Sr
Allison Mellin
15.33m
St Thomas (MN)
3.
Sr
Allison Mellin
15.33m
St Thomas (MN)
4.
So
Rebecca Burmahl
15.03m
Dubuque
4.
So
Rebecca Burmahl
15.03m
Dubuque
5.
Jr
Katheryn Horne
14.99m
Wisconsin-La Crosse
5.
Jr
Katheryn Horne
14.99m
Wisconsin-La Crosse
6.
Jr
Sam Holtz
14.72m
Wartburg
6.
Jr
Sam Holtz
14.72m
Wartburg
7.
Sr
Olivia Graham
14.45m
St Thomas (MN)
7.
Sr
Olivia Graham
14.45m
St Thomas (MN)
8.
Sr
Victoria Kapnisis
14.00m
Wartburg
8.
Sr
Victoria Kapnisis
14.00m
Wartburg
9.
So
Shelby Lane
13.97m
Dubuque
9.
So
Shelby Lane
13.97m
Dubuque
10.
Fr
Kara Gilmeister
13.66m
Wisconsin-La Crosse
10.
Fr
Kara Gilmeister
13.66m
Wisconsin-La Crosse
11.
Jr
Cierra Clay
13.56m
Wisconsin-Platteville
11.
Jr
Cierra Clay
13.56m
Wisconsin-Platteville
12.
Sr
Libby Lange
13.14m
St Thomas (MN)
12.
Sr
Libby Lange
13.14m
St Thomas (MN)
12.
Jr
Erica Frazier
13.14m
Dubuque
12.
Jr
Erica Frazier
13.14m
Dubuque
12.
Fr
Rachel Beuthin
13.14m
Wisconsin-Platteville
12.
Fr
Rachel Beuthin
13.14m
Wisconsin-Platteville
15.
Fr
Adahja Weathers
13.12m
Dubuque
15.
Fr
Adahja Weathers
13.12m
Dubuque
16.
Fr
Emily Burt
12.66m
Central College (IA)
16.
Fr
Emily Burt
12.66m
Central College (IA)
17.
Fr
Anna Rehberg
12.64m
Wartburg
17.
Fr
Anna Rehberg
12.64m
Wartburg
18.
Fr
Abigail Bakken
12.55m
Wisconsin-River Falls
18.
Fr
Abigail Bakken
12.55m
Wisconsin-River Falls
19.
Fr
Pamela Gramer
12.37m
Wisconsin-La Crosse
19.
Fr
Pamela Gramer
12.37m
Wisconsin-La Crosse
20.
Fr
Marley Malkow
12.24m
Wisconsin-River Falls
20.
Fr
Marley Malkow
12.24m
Wisconsin-River Falls
21.
So
Jessica Burt
11.92m
Wisconsin-Platteville
21.
So
Jessica Burt
11.92m
Wisconsin-Platteville
22.
Fr
Brianna Hall
11.84m
Wisconsin-Platteville
22.
Fr
Brianna Hall
11.84m
Wisconsin-Platteville
23.
So
Sulibeth Velez
11.48m
Wartburg
23.
So
Sulibeth Velez
11.48m
Wartburg
24.
Jr
Jackie Cullinan
11.17m
Simpson College (IA)
24.
Jr
Jackie Cullinan
11.17m
Simpson College (IA)
25.
Fr
Abby Boyd
10.79m
Wartburg
25.
Fr
Abby Boyd
10.79m
Wartburg
26.
Fr
Aspen Neisius
10.77m
Wisconsin-Platteville
26.
Fr
Aspen Neisius
10.77m
Wisconsin-Platteville
27.
So
Alex Niemeyer
10.53m
Simpson College (IA)
27.
So
Alex Niemeyer
10.53m
Simpson College (IA)
28.
Fr
Danielle Kind
10.39m
Wisconsin-La Crosse
28.
Fr
Danielle Kind
10.39m
Wisconsin-La Crosse
29.
So
Macin Harvey
10.00m
Central College (IA)
29.
So
Macin Harvey
10.00m
Central College (IA)
30.
Fr
Emily Sassman
8.83m
Simpson College (IA)
30.
Fr
Emily Sassman
8.83m
Simpson College (IA)
31.
Fr
Madison Anderson
5.70m
Simpson College (IA)
31.
Fr
Madison Anderson
5.70m
Simpson College (IA)
Fr
Brianna Schyvinck
FOUL
Wisconsin-La Crosse
Fr
Brianna Schyvinck
FOUL
Wisconsin-La Crosse
Pentathlon Score (Indoor)
Pentathlon
- Finals
x
1.
Sr
Megan Marotz
3188
Wisconsin-Platteville
2.
Jr
Libby Schnoor
3174
Cornell College (IA)
3.
Sr
Courtney Sowle
2969
Wartburg
4.
Sr
Morgan Koenigs
2919
Central College (IA)
5.
So
Belle Matos
2854
Wisconsin-La Crosse
6.
Sr
Krysta Parson
2780
Wisconsin-Platteville
7.
Jr
Sarah Gilles
2678
Wisconsin-La Crosse
8.
Fr
Abby DeBaillie
2407
Wartburg
9.
Fr
Haley Nelson
2262
Wisconsin-Platteville
10.
Jr
Lindsay Dujardin
1902
Wisconsin-Platteville
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
2686 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Wartburg Indoor Select
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Wartburg Indoor Select
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2010
1
1
Show 3 more
Hashtags
#wartburg
#indoor-select
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!